Numbers

Numbers 1.7.3

Arkusz kalkulacyjny od Apple dla iOS-a

Numbers to aplikacja biurowa Apple odpowiadająca za tworzenie arkuszy kalkulacyjnych. Jest ona bardzo przyjemna dla oczu i prosta w obsłudze, a przy tym bardzo funkcjonalna. Nie posiada tylu funkcji co Excel i może nie spełniać zaawansowanych wymagań, ale dla wielu będzie wystarczająca.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Przystępny interfejs
  • Wiele domyślnych tabel i formuł
  • Import i eksport do Excela
  • Podpowiadanie formuł
  • Integracja z usługą iCloud
  • Optymalizacja pod ekran dotykowy

Wady

  • Nie tak wszechstronny jak Excel
  • Brak opcji dostosowania interfejsu

Bardzo dobry
8

Numbers to aplikacja biurowa Apple odpowiadająca za tworzenie arkuszy kalkulacyjnych. Jest ona bardzo przyjemna dla oczu i prosta w obsłudze, a przy tym bardzo funkcjonalna. Nie posiada tylu funkcji co Excel i może nie spełniać zaawansowanych wymagań, ale dla wielu będzie wystarczająca.

Łatwiejszy od Excela, ale nie jako zamiennik

Nieoczekujcie poziomu programu Microsoft Excel. Numbers jest łatwiejsze w użyciu, ale nie oferuje makro oraz wielu innych potężnych funkcji, które ma w zanadrzu arkusz kalkulacyjny od Microsoftu. Zaletą jest jednak pełna integracja wersji iOS z OS X oraz chmurą iCloud i innymi aplikacjami firmy Apple.

Interfejs wersji Numbers dla iOS-a jest oczywiście zoptymalizowany dla ekranów dotykowych. A osoby, które używają wersji na Maca, bez trudu odnajdą się także w wersji na iPada i IPhone’a. Brakuje jednak wstążki, ale nowy wygląd jest bardzo przyjemny. Warto zwrócić uwagę na uproszczony pasek narzędzi, w którym znajdziemy dostęp do mediów, kształtów, tabel, wykresów oraz opcji udostępniania.

Numbers pomaga przyśpieszyć pracę dzięki sugestiom formuł. Jeśli często korzystamy z programu, możemy dodać swoje ulubione funkcje do szybkich obliczeń. Łatwo jest też zarządzać wieloma arkuszami. Numbers oferuje wiele szablonów jak na przykład domowy budżet, lista kontrolna czy obliczenia kredytów.

Apple kładzie nacisk na dzielenie się. Nasze dokumenty możemy udostępniać za pośrednictwem poczty, wiadomości, a także Twittera i Facebooka. Dostęp do nich będziemy mieli z każdego miejsca na świecie dzięki integracji z usługą iCloud. Teraz także nie ma problemów z kompatybilnością, jeśli chodzi o arkusze tworzone na OS X i iOS-ie.

Sposób przedstawiania danych w Numbers został udoskonalony. Aplikacja zyskała nowe narzędzia, które pozwalają na tworzenie interaktywnych wykresów.

Bardziej przystępny niż Excel

Numbers nie jest tak skomplikowany dla początkujących użytkowników jak Excel. Ma wiele tabel, szablonów a także sugestie formuł, które pomogą wykonać ciężką pracę. Istnieją suwaki, które pomogą dostosować formuły. Są też informacje, które podpowiadają, co się stanie, gdy zmienimy pewne wartości.

Przesuwanie wykresów i tabel odbywa się na zasadzie przeciągnij i upuść i jest naprawdę bardzo łatwe. Do arkuszy możemy nawet dodać zdjęcia. Wykresy w Numbers mogą być 2D lub 3D, ale ich import lub eksport do programu Excel nie zawsze zakończy się poprawnym formatowaniem.

Dzięki usłudze iCloud praca na Numbers dla iOS-a i OS X jest bardzo przyjemna. Można wygodnie kontynuować pracę w miejscu, gdzie ją zakończyliśmy na innym urządzeniu.

Alternatywa dla Excela

Numbers to dobrze wyglądająca aplikacja do kalkulacji, ale nie jest rywalem Excela w przypadku potrzeb profesjonalnych (biznesowych). Dla przeciętnego użytkownika jest jednak łatwiejszy w obsłudze.

Numbers

Download

Numbers 1.7.3

Opinie użytkowników o Numbers

Sponsorowany×